Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia Rio de Janeiro ligger i distriktet Recreio dos Bandeirantes, endast 1 km från Praia do Pontal-stranden och 13 minuter till fots från Chico Mendes naturpark. Det erbjuder förvaringsrum. Det finns också en parkering.
Detta hotell har ett behändigt läge inom några kvarter från Praia da Macumba. Det bekväma hotellet ligger ungefär 10 minuters bilresa från Praia do Abricó. Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia i Rio de Janeiro kan hittas invid Roncador Lookout. Gästerna kommer att befinna sig inom 32 km från tågstationen Estação D Pedro II centralstation.
Rummen har ett utrustat pentry och ett komplett kök tillsammans med luftkonditionering, samt TV med flera kanaler.
Restaurangen Dom Das Massas ligger mindre än 450 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Shopping Barra Bonita1071 km
- Shopping Onda Carioca1142 km
- Igreja Universal do Reino de Deus1089 km
- Igreja da Praia924 km
- Abricó Beach5 km
- Posto 12484 km
- Beit El Shamah1051 km
- Pedra da Tartaruga697 km
- Centro Cultural do Surf397 km
- Flygplatser
- RIOgaleao - Tom Jobim International Airport46 km
- Tågstationer
- Estação D Pedro II centralstation32 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Husdjur tillåtna
- Bagageförvaring
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Underhållning
På rummet
- Luftkonditionering
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Galeao från hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia?
Mellan Galeao flygplats och hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia är det 50 km. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia?
Hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia?
Gästerna på hotellet Lindo Apartamento No Recreio Bem Pertinho Da Praia måste checka ut vid 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 29$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.